Sultanbet Betboo Betist

Pokerde Oyununuzu Nasıl Geliştirebilirsiniz ?

Poker oyununuzu geliştirmek için ne gibi alışkanlar edinmelisiniz ? Yazımızda detaylı biçimde açıkladık.

Poker oyuncusunun aklını bir bilgisayar olarak hayal edin. Çok fazla şey devam ettirmek işleri yavaşlatabilir, ancak bilgi depolanacak kadar iyi öğrenildiğinde işler kolaylaşır. Bunu gerçekleştirmeniz için de bazı alışkanlıklar edinmelisiniz. Yazımızda bunları sizlere açıklamaya çalışacağız.

Tarama Alışkanlığı

Tarama, arkanızdaki oyuncu türlerini gözden geçirmekten başka bir şey değildir. Tarama, normalde kaçabileceğimizden daha gevşek, açık yükseltmeler bulmamızı sağlar. Standart olmayan yığın boyutlarını fark edin, açılış aralığınızı önemli ölçüde değiştirin ve boyutlandırmanızı azaltın. Tarama aynı zamanda, bahisçinin hala harekete geçeceği masalarda marjinal açılıştan kaçınmamızı sağlar.

Sonuçların yönlendirilmesi, çoğu eğim tipinin merkezinde yer alır ve ortalama oyuncunun zihinsel oyununa zarar verir . Bu poker hastalığı, kısa vadeli sonuçların düzenli olarak izlenmesinden beslenir. Kısa vadede yazılım grafiklerini takip etme alışkanlığı objektif kalmanıza ve eldeki seçimlere odaklanmanıza yardımcı olur. Böyle bir bakış hayati öneme sahiptir.

Oturumlarınızı Kısa Bir Süre Sonra İnceleyin

El değerlendirmesiyle ve ne zaman yapacağınızla ilgili kesin bir nokta var. Bir yandan, hala bir elin tamamlanmasını beklerken ya da uzun bir seanstan çıktığınızda el incelemesine geçmek istemeyebilirsiniz. Eldeki düşünceler, masadaki gerçek düşünce sürecinizin tipik bir örneğidir ve bu yüzden onları inceleyerek iyileştirmeler bulmak, daha iyi olmanın kesin bir yoludur. Düzenli el incelemesi , öğrenilen kavramlar ve uygulanan kavramlar arasındaki boşluğu kapatmaktadır. Gerçekten onsuz yapamayız.

Yorgun, Aç veya Stresli Olduğunda Oynama

Yorgunluk özensiz bir oyuna ve eksik anahtar detaylara yol açar. Açlık sinirlilik ve sabır eksikliğine neden olabilir. Stres normalde muzdarip olduğunuz tüm zihinsel oyun sorunlarını büyüterek, kazancınız üzerinde çok daha derin bir etkiye sahip olmalarını sağlar. İş ile poker arasında bir mola vermek için hayatınızı yönetmeye çalışın; akşam yemeğini yiyin ve oynamadan önce sindirim için zaman verin ve bir seans başlamadan önce stres seviyelerinizin farkında olun. 

Pratik El Okuma

Hangi eller eylemleriyle daha tutarlı veya daha az tutarlı ? daha fazlası, ne zaman yararlanabileceğinize karar vermenize yardımcı olur. Başarılı el okumanın anahtarı çok spesifik olmamak ve bilmediğiniz şeyleri varsaymak değil, aynı zamanda belirsiz olmamaktır.

Isınma, zihni savaşa hazırlamakla ilgilidir. Tıpkı bir sporcunun karşılaşma öncesi ısınması gibi poker oyuncusununda oyuna oturmadan önce oyuna ısınması gereklidir. Bu durumlar sizlere ufak tefek şeyler gibi görünebilir fakat poker oyununuzu geliştirmede ciddi anlamda işinize yaracaktır arkadaşlar.

Comments are closed.