Sultanbet Betboo Betist

Poker Dünyasına Giren 5 ünlü Spor Yıldızı

Poker dünyasına giren 5 ünlü spor yıldızı

Poker yıllar içinde iniş çıkışlar yaşadı, ancak rekreasyonel ve profesyonel oyuncular arasında popülerliği sürüyor. Bazı spor ünlüleri de arada sırada poker dünyasına geçti. Bazıları sadece biraz eğlence arıyor, ancak bu sporcuların birçoğu poker masalarında da rekabetçi yönlerini gösteriyor. Aşağıda, poker dünyasında çok sayıda kez rastlanan beş popüler, başarılı Avrupalı ​​sporcudan oluşan bir liste hazırladık.

Cristiano Ronaldo

En baştan başlayalım! Dünyanın en tanınabilir yüzlerinden biri olan Cristiano Ronaldo, tarihteki en popüler futbolculardan biri. Portekizli rakiplerini eziyor ve onunla yüzleşenlerin kalbine korku salıyor. Görüşmelerde pokerden hoşlandığını ve çoğu zaman çevrimiçi turnuvalarda saatler harcadığını açıkladı. Sonuçlarını paylaşmasa da poker hayranı olduğunu saklamıyor. Ronaldo, pokerde geçmiş zamanda Pokerstars markasını temsil etmişti.

Matthew Stevens

Stevens, snooker oyuncuları arasındaki en iyi poker oyuncusu diyebiliriz. Daha çok nakit oyunlarda zaman geçirse de bazı önemli turnuvalarda da başarılı oldu. 2004 Pacific Poker UK Open’da yer alarak İrlandalı poker hayranı Donnacha O’Dea, dart ustası Phil Taylor ve tenis efsanesi Yevgeny Kafelnikov’un beğenisini kazanarak final masasında zafer kazandı.

Teddy Sheringham

İngiliz futbol efsanesi Sheringham, EFL Şampiyonası’nın ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nin son galibi, inanılmaz popüler kulüp Manchester United kadrosunda yer alan bir futbolcu. Pokere olan merakı aktif bir oyuncu iken biliniyordu, ancak Teddy spor kariyerinin bitiminden sonra poker dünyasında daha fazla zaman geçirdi. Sheringham, birkaç büyük poker turnuvasının da içerisinde yer aldı.

Poker vs Spor Bahisleri – Hangisi Daha Karlı ?

Fatima Moreira de Melo

Fatima Moreira de Melo, ünlü bir Hollanda Olimpiyat çim hokeyi şampiyonu. Takımın lideri ve daimi kaptanı, ustalıklı karakteri nedeniyle profesyonel spor dünyasında saygı gördü. Profesyonel spor kariyerini tamamlanmasının ardından kendisini poker dünyasında buldu. Uzun süredir Team PokerStars Pro üyesi oldu ve hem canlı hem de çevrimiçi etkinliklerde yer aldı.

Ilya “ALOHADANCE” Korobkin

Ilya, Ukraynalı bir profesyonel Dota 2 oyuncusu. Son yıllarda popülerliği, yalnızca seçtiği egaming alanındaki başarısı nedeniyle değil, aynı zamanda oldukça eğlenceli canlı yayın kişiliği olması nedeniyle de artmıştır. Ilya zamanla pokerde yer aldı ve çevrimiçi turnuvalara katıldı. Geçmişte, PokerStars onu hem kişisel olarak hem de evden izleyenlerin zevki için TV masasında başrol oynadığı EPT Soçi festivalinde oynamaya davet etti.