Sultanbet Betboo Betist

En iyi Poker Oyuncularına Sahip Ülkeler

en iyi poker oyuncuları hangi ülkede yer alıyor ?

Hendon Mob poker veritabanına göre, Amerika Birleşik Devletleri, dünyadaki diğer tüm ulusları 5,4 milyar dolar kazanarak geride bırakıyor. Ancak, en popüler poker oyuncusu veya bireysel bir oyuncu tarafından kazanılan para ile sıralandığında, Kanada her ikisini de elinde tutan Daniel Negreanu ile zirveye çıkıyor.

Çevrimiçi poker sıralamalarına bakıldığında, çoğu veritabanının kapsamlı olmadığı anlaşılmaktadır. PocketFives’e göre, İnternet dünyasındaki en iyi kazanç oyuncusu, çevrimiçi olarak 13 milyon dolardan fazla kazanan İngiltere’den Chris Moorman.

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin kendi ülkesi olduğunu iddia eden canlı poker oyuncuları bugüne kadar 5,4 milyar dolar kazanç elde ettiler.

ABD’den gelen oyunculardan bazıları Phil Ivey, Phil Hellmuth, Erik Seidel ve Antonio Esfandiari gibi dünyanın en iyileri Büyük kazançları olan diğerleri arasında Jason Mercier, Dan Coleman, Vanessa Selbst, Jamie Gold, Scott Seiver, Brian Rast ve Tom Dwan yer alıyor. ABD’nin nüfusu, canlı poker yaygınlığı ve online poker popülerliği nedeniyle ABD, dünyanın en iyi poker oyuncularını üretiyor.

İngiltere

İngiltere, dünyada canlı kazançlarda 554 milyon dolardan fazla gelirle ikinci sırada yer alıyor. Sam Trickett ve David “Devilfish” Ulliott’un oldukça popüler  olmasına rağmen , Birleşik Krallık’tan gelen büyük isimlerin çoğu iyi bilinmemektedir . Diğer tanınabilir isimler Liv Boeree , Jake Cody , V ictoria Coren ve Chris Moorman. 

Casino Oyunlarının Arkasındaki Teknoloji

Kanada

Kanada’da 499 milyon dolar kazanç ile İngiltere’nin arkasından geliyor. Ülke çok büyük ve ABD ile aynı zamanda poker patlaması yaşadı diyebiliriz.

Tabii ki, bu listenin en üstünde, 32.3 milyon $ ‘lık hayat boyu kazancına sahip Daniel Negreanu var. Ancak Jonathan Duhamel , Mike McDonald , Sorel Mizzi , Mike Watson ve Gavin Smith de dahil olmak üzere bu genel kazanç sayısına katkıda bulunan birçok oyuncu daha var . Büyük online poker yıldızları da Kanada’dan ortaya çıkmış olsa da, sıralamanın en üstünde olanlar gerçek isimlerini ortaya koymamışlardır.

Fransa

Fransa, kumar yasaları ve son birkaç yıl öncesine kadar kumar ve poker çevreleyen damgalama ile uzun süre mücadele etti. Fransa’dan çıkacak en iyi bilinen poker oyuncusu Bertrand “ElkY” Grospellier’dir , ancak diğer büyük isimler David Benyamine , Fabrice Soulier , Patrick Bruel , Ludovic Lacay ve Roger Hairabedian‘ı içerir.

Almanya

Almanya’dan gelen en yeni ve en popüler oyunculardan biri Tobias Reinkemeier. Grubun diğer üyeleri arasında Philipp Gruissem , Pius Heinz , Fabian Quoss , Marvin Rettenmaier , Dominik Nitsche ve Fedor Holz yer alıyor.

 

Comments are closed.